تحقیق در مورد جایگاه دیدن و فرآیند بینایی در هنر عكاسی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن تحقیق در مورد جایگاه دیدن و فرآیند بینایی در هنر عکاسی :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : 121 صفحه

قسمتی از متن word (..doc) :


‏2
‏1
‏پیشگفتار:
‏مطلبی که به دنبال می آید, رساله نظری نگارنده است. این تحقیق به بررسی نگاه, جایگاه دیدن و فرآیند بینایی در هنر عکاسی می پردازد.
‏از گذشته تا کنون برای نگارنده این سوال مطرح بود که عکاس به عنوان هنرمند چگونه جهان رودرروی خود را گزینش می‏‌‏کند. این دغدغه از ابتدای تحصیل ذهن مرا به خود مشغول کرد. در سال آخر تحصیل هنگامی که جهت انتخاب پروژه پایان‏‌‏نامه به استاد راهنمایم رجوع کردم, موضوع خود را به ایشان گفته و ایشان عنوان نگاه و معنا در عکاسی را برای من انتخاب کردند و از من خواستند تا به مطالعه این موضوع بپردازم. پس از یافتن چند منبع و پیگیری در مورد چند عکاس و چند نظریه پرداز در حوزه هنر و عکاسی موضوع پیشنهادی را پذیرفتم و شروع به فعالیت کردم.
‏رساله مذکور دارای بحث بنیادی و نظری است. عکاسان هنگام ثبت عکسهای خود به جهان بیرون از دوربین و یا به تعبیری به جهان رودرروی دوربین از طریق اندیشه درونی و عنصر بینایی یعنی چشمها دست می یابند. هنر عکاسی هنر عینی است و در مرحله رؤیت, عکاس تصویر خود را ثبت می کند ‏–‏ در این فرآیند چشمها عمل نمی کند بلکه جهان, جهان عکاس که همان گذشته, حال و تجربیات و نحوه اندیشیدن اوست که در سطح عکسها مؤثر است. مبنای این تحقیق نظری بر دو مسئله دستگاه بینایی و لحظه رویت و گزینش کادر و ثبت تصویر استوار است.


لینک کمکی