تحقیق در مورد جایگاه فیبر و ادوات نوری در شبكه های مخابراتی نسل آینده

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن تحقیق در مورد جایگاه فیبر و ادوات نوری در شبکه های مخابراتی نسل آینده :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : 49 صفحه

قسمتی از متن word (..doc) :


‏2
‏جایگاه فیبر و ادوات نوری در شبکه های مخابراتی نسل آینده ‏
1
‏1- مقدمه
‏امروزه شبکه‌های عمومی به دلایل متفاوتی ناهمگن هستند. مشتریان به خدماتی همانند صوت داده و ویدئو نیاز دارند و از وسایل متفاوتی نظیر نوت بوک‌ها, PDA‏ها, تلفنهای سلولار, دوربینهای ویدیویی و غیره استفاده می‌شود. بنابراین رنج وسیعی از وسایل سیار و ثابت پدیدار می‌شود.
‏ازدیدگاه مشتری ناهمگن بودن شبکه غیرقابل درک است. درگذشته شبکه‌های متفاوتی برای پاسخ به این نیازهای متنوع توسط فراهم‌کننده‌های سرویس ساخته شده است که هر یک برای یک نیاز ویژه بهینه شده بودند. برای مثال PSTN‏ برای خدمات صوتی, شبکه Ip‏ برای خدمات اینترنت (Web)‏ و شبکه داده مبنی بر سوئیچ برای خدمات ATM‏ و Frame relay‏ و هم چنین شبکه‌های ویژه‌ای برای یک کاربرد خاص نظیر کنفرانس ویدیویی طراحی شده بودند [3] [1].
‏این گزارش براوردی از شبکه‌های نسل آینده, فواید NGN‏ و همچنین نقش مهم تکنولوژی انتقال فیبر نوری را که اخیراً توسعه داده شده است را ارائه می‌کند. تکنولوژی DWDM‏ دسترسی به NGN‏ را میسر می‌سازد. خدمات NGN‏ مبنی بر سوییچینگ پیشرفته با یک سطح کنترل یکپارچه خواهد بود. در فصل 2 تعریفی از NGN‏ ارائه و معماری و اجزا اصلی آن معرفی می‌شود در فصل سوم اتصالهای متقابل نوری و فوتونی بررسی می‌شود. در فصل چهارم فیبرها و ظرفیت‌ آنها در شبکه NGN‏, اجزا ارسال سیستم انتقال فیبر نوری و درنهایت برد فیبرهای موجود بررسی می شود. انتخاب معماری شبکه عنوان فصل 5 می‌باشد در این قسمت سه معماری شبکه مختلف معرفی می‌شود شبکه Shared Ip-Only‏ , شبکه مرکب و شبکه فیبر. و در فصل 6 به dark fibre‏ ها پرداخته می‌شود و نگاهی به تکنولوژیهای موجود و آینده, تکنولوژیهای فیبر و سوییچینگ نوری آخرین فصل این گزارش به شمار می‌آید.


لینک کمکی