تحقیق در مورد تحلیل اعداد 12 ص

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن تحقیق در مورد تحلیل اعداد 12 ص :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : 14 صفحه

قسمتی از متن word (..doc) :


‏نظریه اعداد شاخه ای است از ریاضیات که از خواص اعداد درست , یعنی 1,2,3,4,5 و …
‏که اعداد شمار یا اعداد صحیح مثبت نیز نام دارند , سخن می گوید .
‏شک نیست که اعداد صحیح مثبت نخستین اختراع ریاضی بشر است . به سختی می توان انسانی را مجسم کرد که , لااقل در سطحی محدود , قدرت شمارش نداشته باشد . یادداشتهای تاریخی نشان می دهند که سومریان باستان حدود 5700 ق . م تقویم داشته اند و از اینرو باید نوعی حساب می داشته اند.
‏حدود 2500 ق . م سومریها , با استفاده از عدد 60 به عنوان پایه , دستگاه اعدادی ابداع کردند . این دستگاه نصیب بابلیها شد که به مهارتهای والایی در حساب رسیدند . لوحهایی گلی بدست آمده از بابلیها شامل جداول ریاضی کاملی هستند و قدمتشان به 2000 ق . م می رسد .
‏وقتی تمدنهای باستان به سطحی رسیدند که اوقات فراغت برای تدقیق در اشیا بدست آمد , برخی به تفکر در سرشت و خواص اعداد پرداختند . این کنجکاوی به نوعی تصوف یا علم معانی رمزی اعداد منجر شد و حتی امروزه نیز اعدادی نظیر 3,7,11,13 نشانه خوش شانسی یا بدشانسی هستند.
‏بیش از 5000 سال قبل از آنکه کسی به فکر بررسی خود اعداد به طور اصولی باشد , اعداد برای حفظ محاسبات و معاملات تجاری بکار رفته اند. اولین روش علمی برای بررسی اعداد صحیح , یعنی مبدا, اصلی نظریه اعداد , را عموماً به یونانیان نسبت می دهند.


لینک کمکی