تحقیق در مورد لیــزر 20 ص

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن تحقیق در مورد لیــزر 20 ص :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : 21 صفحه

قسمتی از متن word (..doc) :


1
‏فیــزیــک الکتــرونیــــک
‏................................................................................................................................................................
‏لی‏ــ‏زر
‏مق‏ــ‏دم‏ــ‏ه
‏بدون شک لیزر یکی از برجسته‌ترین ابزار علمی و فنی قرن بیستم بشمار می‌آید .
‏پیشرفت سریع تکنولوژی لیزر از سال 1960 میلادی , هنگامی که اولین لیزر با موفقیت تهیه شد , شروع گردید . لیزر امروزه در زمینه‌های گوناگون از قبیل بیولوژی , پزشکی , مدارهای کامپیوتر , ارتباطات , سیستم‌های اداری , صنعت , اندازه‌گیری در زمینه‌های مختلف و … بکار برده می‌شود . لیزر یک منبع نور خاص است و بطور کلی با نور لامپهای معمولی , چراغ برق , نور فلورسانت و غیره تفاوت فاحش دارد و در مقایسه با سایر منابع نور : در رده‌ای با مشخصات فوق‌العاده نوری قرار دارد . این مطلب با عنوان اینکه نور لیزر از همدوستی (coherence‏) فوق‌العاده برخوردار است , بیان می‌شود .
‏لیزر را می‌توان در مقایسه با سایر مولد‌های نوری که فقط نور را منتشر می‌کنند , یک فرستنده نوری پنداشت . تا قبل از ظهور لیزر محدوده فرکانس امواج رادیوئی و محدوده نوری از نقطه‌ نظر همدوستی با یکدیگر اختلاف داشتند . در فیزیک رادیوئی بطور گسترده‌ای امواج همدوس مورد استفاده قرار می‌گیرند و این در حالی است که امواج نوری (اپتیکی) غیر همدوس نیز در اختیار است . در گذشته کتب درسی تنها مکانی بود که امواج لیزری مورد بحث قرار می‌گرفت . این امواج هنگامی واقعیت پیدا کردند که لیزر اختراع گردید .


لینک کمکی