تحقیق در مورد درک مفهوم نرم افزار (و سرانجام درکی از مهندسی نرم افزار) 58 ص

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن تحقیق در مورد درک مفهوم نرم افزار (و سرانجام درکی از مهندسی نرم افزار) 58 ص :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : 58 صفحه

قسمتی از متن word (..doc) :


‏1
‏ویژگیهای نرم افزار
‏برای درک مفهوم نرم افزار (و سرانجام درکی از مهندسی نرم افزار), بررسی آن دسته از ویژگیهای نرم افزار که آن را از دیگر چیزهای ساخته دست بشر متمایز می سازد, اهمیت دارد. هنگامی که سخت افزاری ساخته می شود, فرآیند آفرینش بشری (تحلیل, طراحی, ساخت, آزمون), سرانجام به یک شکل فیزیکی منتهی می شود. اگر یک کامپیوتر جدید می سازیم, طرحهای اولیه, ترسیمات طراحی رسمی و نمونه های اولیه به یک محصول فیزیکی (تراشه ها, مدارها, منبع تعذیه و غیره) تکامل می یابند.
‏نرم افزار یک عنصر سیستمی منطقی است نه فیزیکی. از این رو, نرم افزار دارای ویژگیهایی‏ است که تفاوت چشمگیری با ویژگیهای سخت افزار دارند.
‏1. نرم افزار, مهندسی و بسط داده می شود و چیزی نیست که به معنای کلاسیک کلمه, ساخته شود.
‏گرچه شباهتهایی میان بسط نرم افزار و ساخت سخت افزار وجود دارد, این دو عمل تفاوت بنیادی دارند. در هر دو عمل, کیفیت بالا از طریق طراحی خوب به دست می آید, ولی فاز ساخت برای سخت افزار باعث بروز مشکلات کیفیتی می شود که برای نرم افزار وجود ندارند (یا به راحتی قابل رفع هستند). هر دو عمل وابسته به انسان هستند, ولی رابطه میان انسان و کاری که انجام می شود, کاملاً متفاوت است‏ (فصل 7)‏. هر د. عمل مستلزم ساخت یک ((محصول)) هستند ولی روشها متفاوت است.
‏هزینه های نرم افزار در مهندسی آن متمرکز است. این بدان معناست که پروژه های نرم افزاری را نمی توان همانند پروژه های تولید معمولی مدیریت کرد.


لینک کمکی