تحقیق در مورد آموزش جودو

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن تحقیق در مورد آموزش جودو :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : 18 صفحه

قسمتی از متن word (..doc) :


1
‏مقدمه
‏هنر رزمی جوجوتسو پایه ورزش جودو می باشد‏. در قرن شانزدهم, جوحوتسو به هنرهای رزمی با دست خالی در ژاپن معروف بود. قبل از اینکه جود بعنوان رشته‏ ای ‏در‏ المپیک 1964 پذیرفته شود‏, این ورزش فقط یک ورزش دفاع از ‏خود بود که توسط جیگاروکانو‏ در سال 1882 میلادی ابداع شده بود‏.
‏ریشه جودو در ورزش باستانی سامورایی است و در آن از گلاوی‏ز شدن و گرفتن یقه استفاده ‏ ‏می شود‏.
‏در اپن اسامی زیادی را برای هنرهای رزمی با دست خالی‏ ‏بکار می بردند‏, مانند واجو تسو, یاوارا, کوگوسوکو‏, تای جوتسو و کمپو‏.
‏در سال 1882 یک استاد جوان‏ به نام جیگاروکانو سبک خودش را ابداع کرد‏ و‏آن را‏ کودوکان نامید‏. کانوبعدها‏ ترجیح دادکه به هنر رزمی که ابداع کرده بود جودو بگوید‏. درست همان معنی که جوجوتسو یعنی ‏(‏هنر رزمی ‏آرام‏)‏ می دهد‏ جودو هم به معنی ‏(‏روش آرام یا نرم‏)‏ است. کانو این نام را‏ انتخاب کرد چون می خواست شاگردانش نه تنها در هنرهای رزمی مهارت پیدا کنند‏ بلکه می خواست که آنها راه و روش زندگی کردن آرام را نیز بیاموزند‏. هدف از ورزش جودو, پرت کردن‏, گیر انداختن‏, به حال خفگی‏ انداختن, یا قفل کردن مفاصل ‏حریف و تسلیم کردن‏ ‏ا‏و‏ ‏می باشد‏ . در ورزش جودو هیچ ضربه مشت یا لگدی زده نمی شود‏, به همین دلیل این ورزش با سایر ورزشهای‏ رزمی دیگر فرق می کند. حتی زمانی که جودو را برای دفاع از خود یاد می گیر‏ی‏د‏ ‏ورزش با سایر ورزش های رزمی دیگر فرق می کند‏. حتی زمانی که‏ جودو را برای دفاع از خود یاد می گیر‏ی‏د‏ آموزش می بینید‏ که چگونه با پرت کردن, به حال خفگی انداختن و قفل کردن ‏مفاصل حریف ضربات مشت‏, لگد و سایر سلاحهایی را که او علیه ‏شما استفاده را دفع کنید. جودو روش بسیار جالبی برای دفاع از خود می باشد. جودو به ورزشکار‏ می آموزد که از درگیری اجتناب کند‏ و دنبال راه حلی دوستانه برای حل اختلافات باشد‏. جیگاروکانو ‏نه تنها به فکر جودوکا بود بلکه می خواست‏ همه از اصول او بهره ببرند‏. یعنی جودوکانه تنها از خود دفاع می کند‏ و مواظب خودش است‏, بلکه مواظب است تا حریف هم صدمه نبیند‏.


لینک کمکی