تحقیق در مورد اجاره انسان 40 ص

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن تحقیق در مورد اجاره انسان 40 ص :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : 40 صفحه

قسمتی از متن word (..doc) :


‏اجاره انسان و قوانین آن
‏مقدمه
‏بی گمان کار به معنای تلاش و کوشش ‏برای تولید در هر حوزهای, عملی ارزشی است. کار به اشکال مختلف ظهور و بروز میکند؛ ‏از این رو میتوان از کار فکری , کار هنری , کار معنوی و کار جسمی و بدنی سخن گفت. ‏در همه این موارد آنچه اصالت مییابد تلاش تولیدی بشر است. 
‏بشر برای دست یابی به کمال و سعادت و آسایش و آرامش نیازمند تهیه امکانات و وسایل و بر طرف کردن مشکلات و چالشهای پیش روست. بنا بر این اقدام به تلاش و کوشش میکند تا به این هدف نایل شود. برای دست یابی به هدف , تلاش در شکلهای پیش گفته خودنمایی میکند. تفکر و طرح و برنامه ریزی بخشی از تولید است. بدون تفکر و تدبر و تامل ممکن نیست انسان بتواند در حوزه عمل و تلاش جسمی موفق شود. از این روست که تولید فکری به عنوان تولید پایه مطرح می شود.
‏ 
‏در آیات بسیاری سخن از عمل و ارزش عمل به میان آمده است و این همان معنای عام کار و فعل است که از سوی انسان انجام می شود. سعی و تلاش انسانی است که ارزش دارد و خداوند در آیه 39 سوره نجم می فرماید: (لیس للانسان الا ما سعی برای انسان چیزی جز تلاش و کوشش او نیست.) به این معنا که آنچه در نگرش و بینش قرآنی از ارزش و اهمیت برخوردار میباشد, سعی و تلاش است که نوعی از مفهوم کار را با خود حمل می کند


لینک کمکی