تحقیق در مورد بررسی رفتار كلی قابهای میان پر تحت اثر نیروهای جانبی 16 ص

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن تحقیق در مورد بررسی رفتار کلی قابهای میان پر تحت اثر نیروهای جانبی 16 ص :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : 16 صفحه

قسمتی از متن word (..doc) :


‏1
‏2
‏بررسی رفتار کلی قابهای میان پر تحت اثر نیروهای جانبی
‏بررسی رفتار کلی قابهای میان پر تحت اثر نیروهای جانبی
‏چکیده‏:
‏قاب میان پر عبارتست از قابی که درون آن با مصالح بنائی پر شده باشد, وجود همین میانقاب باعث تغییر رفتار سازه تحت اثر بارهای جانبی می‌گردد. افزایش سختی و مقاومت در این نوع قابها بسیار حائز اهمیت بوده و بدین لحاظ در دهه‌های اخیر تحقیقات فراوانی در زمینه های مختلف اثر میانقابها بر رفتار سازه‌ها انجام شده است . اثرات مطلوب و یا نامطلوب میانقابها در زلزله‌ها و تاثیر این تغییرات بر رفتار کل ساره حداقل عاملی است که آشنائی با رفتار قابهای میان پر را ملزم می‌سازد.
‏در این مقاله سعی شده است چکیده‌ای از تحقیقات انجام شده پیرامون نحوه رفتار قابهای میان پر وعوامل مؤثر بر سختی و مقاومت آنها , نحوه توزیع تنش در میانقابها, و حالتهای شکست بصورت اجمالی بیان شود.
‏مقاله این هدف را دنبال می‌کند که مهندسان , طراحان و دانشجویان بتوانند با دید بازتری نسبت به تاثیر وجود میانقابها در سازه‌ها نگاه کنند واز رفتار واقعی قابهای میان پر بر اثر بارهای جانبی آگاه شوند.
‏کلمات کلیدی‏ :
‏ ‏میانقاب, قاب میان پر , رفتار سازه , حالتهای شکست

‏ ‏مقدمه‏:
‏ به قابهای ساختمانی که درون آنها با دیوارهای بنائی پر شده باشد قاب میان‌پر گفته می‌شود مصالح پرکننده ممکن است از نوع آجری و یا بتنی باشند که به آنها میانقاب نیز گفته می‌شود. به‌عبارت دیگر معمولاً در هر ساختمان دیوارهایی وجود دارد که برای جدا کردن فضاها از همدیگر (فضابندی) مورد استفاده قرار می‌گیرند. چنانچه این دیوارها در درون یک قاب واقع شوند در این صورت به آنها جداگرهای میانقابی اطلاق می‌شود.
‏ هنگامیکه درون قابی با دیوار پر شود خواص مکانیکی آن در برابر نیروهای جانبی نظیر سختی, مقاومت, نرمی و شکل‌پذیری و ... به‌طور چشمگیری تغییر می‌کند به گونه‌ای که نمی‌توان با جمع ساده خواص قاب لخت و دیوار تنها به این خواص دست یافت تفاوت رفتار قاب‌های میان‌پر با قاب‌های لخت خود باعث تغییر رفتار سازه‌ می‌گردد. به‌طوریکه وجود میانقاب‌ها به‌نحویکه در زلزله‌ها مشاهده شده, ممکن است اثرات مطلوب و یا نامطلوبی بر روی رفتار لرزه‌ای سازه‌ها داشته باشد.


لینک کمکی