پاورپوینت سيدمحمدحسين آزاد خاتون‌آبادي اصفهاني

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن پاورپوینت سيدمحمدحسين آزاد خاتون‌آبادي اصفهاني :


سیدمحمدحسین بن محمود آزاد خاتون‌آبادی اصفهانی
سیدمحمدحسین بن محمود آزاد خاتون‌آبادی اصفهانی, شاعر ادیب و خوشنویس دانشمند قرن چهاردهم هجری در اصفهان می‌باشد.

فهرست مندرجات

1 - معرفی اجمالی
2 - وفات
3 - آثار خطی و تالیفات
4 - پانویس
5 - منبع


معرفی اجمالی


سیّدمحمّدحسین خاتون‌آبادی متخلّص به (آزاد) ابن حاج میرزا محمود بن میرسیّدعلی بن میرمحمّدصادق بن میرمحمّدرضا بن میرزا ابوالقاسم مدرس, شاعر ادیب و خوشنویس دانشمند, در غرّه رمضان 1316ق در اصفهان متولّد شد. تحصیلات خود را از مدرسه حقایق (دومین مدرسه از مدارس جدید اصفهان) آغاز کرد. سپس در مدارس قدیم اصفهان به فراگیری علوم دینی مشغول شد. [تحصیلات خود را در نجف اشرف دنبال کرد و به اصفهان بازگشت. پس از قوانین سخت گیرانه حکومت رضا شاه و ممنوعیت استفاده از لباس روحانیّت و قانون متحدالشکّل شدن لباس, از لباس روحانیّت خارج شده و به تدریس در مدارس اداره فرهنگ مشغول شد. مدّتی مدیر مدرسه فردوسی بود. سپس تدریس در مدرسه جلالیه و کازرونی و مدیریت مدرسه خیّام را به‌عهده گرفت.
وی در علوم انساب, نجوم, علوم غریبه و تاریخ و ادبیات مهارت به‌سزایی داشت و خطوط ثلث, نسخ و کوفی را خوش می‌نوشت.] شعر نیز می‌سروده و در انجمن‌های ادبی از جمله انجمن ادبی شیدا شرکت می‌کرد و در شعر (آزاد) تخلّص داشت.

وفات


[وی سرانجام در 19 ذیقعده 1400ق (مطابق 7 مهرماه 1359ش) در اصفهان وفات یافته و در یکی از حجره‌های شرقی تکیه خاتون‌آبادی‌ها در تخت فولاد مدفون شد.

آثار خطی و تالیفات


از آثار او یک جلد قرآن مجید به خط کوفی است که آن را تا جز شانزدهم

لینک کمکی