پاورپوینت سيدهادي خسروشاهي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن پاورپوینت سيدهادي خسروشاهي :


پاورپوینت سيدهادي خسروشاهي
حجت الاسلام و المسلمین پاورپوینت سيدهادي خسروشاهي فرزند آیت‌الله سید مرتضی خسروشاهی, از علما و محققین معاصر بود. ایشان در صبح روز پنجشنبه 8 اسفند 1398 ش به علت کهولت سن درگذشت.

فهرست مندرجات

1 - ولادت
2 - دوران تحصیل
3 - آثار
4 - فعالیت‌های علمی و فرهنگی
5 - فعالیت‌های سیاسی
6 - فعالیت‌های پس از انقلاب
7 - وفات
8 - منبع


ولادت


(حجت الاسلام و المسلمین سید هادی خسروشاهی), در سال 1317 ش در تبریز, در خانواده‌ای آراسته به دین, علم و فقاهت, به دنیا آمد. تاریخ سه قرن از حیات و کوشش علمی و فقهی اجداد وی, که جملگی از علمای بزرگ و فقهای نام دار ایران و عراق در دوران خود بوده‌اند, این حقیقت را به خوبی روشن می‌سازد.
پدر وی, آیت‌الله سید مرتضی خسروشاهی, از علما و فقهای بزرگ و صاحب رساله آذربایجان و تحصیل کرده نجف بود.

دوران تحصیل


تحصیلات مقدماتی را در تبریز به پایان رسانید و پس از رحلت پدر بزرگوارش در سال 1342 ش, در پانزده سالگی عازم قم شد و در حوزه علمیه به تحصیل دروس سطح پرداخت. دروس فلسفه, تفسیر, فقه و اصول را در حضور اساتیدی چون: آیات عظام آیت‌الله بروجردی (به مدت چهار ماه), امام خمینی رحمه‌الله‌علیه, آیت‌الله شریعتمداری, علامه طباطبایی و دیگر بزرگان تلمذ نمود و به دریافت اجازاتی در امور حسبیه (منوط به اذن فقها) و همچنین در مراحل علمی بالاتر (اجتهاد) و نقل حدیث از علما و مراجع بزرگ نجف, قم و مشهد نائل آمد: از آن جمله: امام خمینی رحمه‌الله‌علیه, سید ابوالقاسم خوئی, سید شهاب الدین نجفی مرعشی, سید محمدکاظم شریعتمداری, سید محمدهادی میلانی, سید محمدصادق روحانی, شیخ آقا بزرگ تهرانی, شیخ مرتضی حائری, سید احمد زنجانی, میرزا عبدالجواد جبل عاملی و میرزا ابوالفضل زاهدی قمی.

آثار


تالیفات و آثار وی به زبان فارسی و عربی (علاوه بر صدها مقاله در نشریات اسلامی ایران و جهان اسلام) منتشر شده است. آثار وی که بالغ بر هشتاد جلد می‌شود, بیش از چهل جلد آن‌ها تاکنون بارها در داخل و خارج کشور چاپ شده است. علاوه بر تالیفات و ترجمه‌ها, 120 جلد کتاب دیگر نیز با تحقیق, توضیح و یا مقدمه و اشراف ایشان در ایران, ایتالیا و مصر چاپ و منتشر شده است.
از جمله این آثار, عبارتند از: ترجمه و تحقیق کتاب امام علی علیه‌السّلام صدای عدالت انسانی تالیف استاد جرج جرداق؛ جمع آوری, تحقیق و نشر مجموعه آثار سید جمال الدین حسینی (افغانی), مجموعه حرکت‌های اسلامی معاصر, اسناد نهضت اسلامی ایران, مجموعه آثار استاد علامه طباطبایی.
استاد علاوه بر تالیفات و ترجمه‌های خود, تبویب, تنقیح و نشر آثار اساتیدی چون: آیت‌الله کاشف الغطا , علامه طباطبایی, حاج سراج انصاری, سید محمدمحیط طباطبایی, سید غلامرضا سعیدی, محمد نخشبو و... کوشا بوده و خدمات ارزنده‌ای در حفظ فرهنگ و نشر اندیشه اصیل اسلامی نموده است. به همین دلیل استاد محمدرضا حکیمی ایشان را (فرهنگ‌بان کوشا) نامیده است.

فعالیت‌های علمی و فرهنگی


وی از سال 1332 ش تاکنون, با اغلب مطبوعات اسلامی از جمله: مکتب اسلام, مکتب تشیع, معرف جعفری, راه حق, ندای حق, وظیفه, مجموعه حکمت, نور دانش آیین اسلام, مسلمین, آستان قدس, نسل نو, نسل جوان, استوار پیکار, اندیشه, مهد آزادی و... همکاری داشته است که مجموع مقالات مندرج در آن‌ها بالغ بر صدها مقاله می‌گردد.
وی پس از پیروزی انقلاب, بیشترین همکاری قلمی را با روزنامه اطلاعات دارد و در سطح جهانی با شرکت در کنفرانس‌ها و کنگره‌های اسلامی, در کشورهای اروپایی و اسلامی از جمله: پاکستان, مصر, الجزایر, عربستان, سوریه, قطر, ترکیه, لبنان, ایتالیا, انگلیس, آلمان, سوئیس و... به عنوان نماینده امام خمینی رحمه‌الله‌علیه و یا نماینده حوزه علمیه قم فعا

لینک کمکی