پاورپوینت سيدهادي زوين

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن پاورپوینت سيدهادي زوين :


پاورپوینت سيدهادي زوين
سیدهادی زُوَیْن, از فقها و ادبای مجاهد شیعه عراق در قرن سیزدهم و چهاردهم هجری می‌باشد.

فهرست مندرجات

1 - معرفی اجمالی
2 - روحیات اخلاقی
3 - فعالیت‌های سیاسی
4 - وفات
5 - پانویس
6 - منبع


معرفی اجمالی


وی فرزند سیدمحمد زین الدین, مشهور به زوین, از اهالی ابوصخیر و رئیس قبیله جعاره بود که نزد حکومت عثمانی و رؤسای قبایل فرات موجه و محترم شمرده می شد. هادی زوین فردی ادیب و شاعر بود و خانه‌اش ,‌محل انجمن ادبی و تجمع ادبای نجف, حیره و غیره بود. پدرش نیز از علما و ادبا و صاحب آثار علمی, ادبی و شعر به شمار می رفت.

روحیات اخلاقی


سیدهادی,‌همتی عالی و خصایلی نیک داشت؛ از جمله آنکه در 1305 ق در زمان علی رضا پاشا (والی بغداد) به کمک مسئولان ترک, نهر بلندی از فرات به حیره و حباره و نجف حفر کرد تا ساکنان آنها از آب شرب شیرین استفاده کنند.

فعالیت‌های سیاسی


اندکی پس از شکست قیام نجف که علمای شیعه, جمعیت سیاسی مخفی(حزب نجفی) را در رمضان–شوال 1336 ق/ ژوئیه 1918 در شهر نجف اشرف تأسیس کردند, وی از جمله شخصیت هایی بود که بدان پیوست. پس از تأسیس حزب مخفی دیگری به نام (حرس الاستقلال) در جمادی الاول 1337 ق/ فوریه 1919, نشستی در بغداد با حضور رهبران جنبش این شهر در روز 3 شعبان 1338 ق / 21 آوریل 1920, ترتیب داده شد و هیأتی از علما و رؤسای عشایر فرات که نمایندگی آنها را سید هادی زوین و حاج عبدالمحسن شلاش برعهده داشتند,‌در آن شرکت کردند. این نشست بسیار مهم بود و به ا

لینک کمکی